Рішення дозволяє автоматизувати всі ділянки випуску продукції на швейному виробництві.
Складський облік
Можливо вести облік тканин в розрізі рулонів з аналітикою по ширині і довжині рулону.
При відображенні операцій по руху тканин з включеним ознакою «облік по рулонів» необхідно вказувати рулон, за яким відбулося рух.
Для відображення операції переміряти тканини, що надійшла від постачальника, складається акт промерочной відомість, в якому реєструється відхилення фактичної кількості від кількості, заявленого постачальником в документах надходження. При проведенні документа коригуються залишки на складах відповідно до відхилень.
Використання аналогів матеріалів. Для матеріалів, що входять до складу продукції, можна вказати список замінюють матеріалів. При оформленні документів випуску продукції (напівфабрикатів) є можливість використовувати аналоги, які доступні на складі.
Переоцінка запасів
Документ призначений для переоцінки вартості залишків матеріальних цінностей складу або виробничого підрозділу.
Специфікації номенклатури
Для обліку нормативного складу продукції (напівфабрикатів) підтримуються планові і робочі специфікації. Для відображення повного складу продукції в єдиному полі передбачена Планова специфікація. Для відображення нормативного складу продукції (напівфабрикатів) на кожній виробничій ділянці передбачені робочі специфікації (без ознаки Планова в формі елемента довідника Специфікації номенклатури).
У специфікації вказуються матеріали і технологічні операції, які будуть потрібні для випуску продукції.
Також в специфікацію можна включити послуги зовнішніх переробників.
У формі елемента Специфікації доступний звіт Нормативний склад виробу, в якому виводиться інформація по плановим і робочим специфікаціям, розраховується собівартість виробів з різних видів цін. Звіт можна роздрукувати.
Виробництво
У рішенні можна розміщувати Замовлення на швейне виробництво на кілька видів продукції, а також проводити випуск різної продукції в одному документі випуску.
1. Рішення підтримує наступні схеми виробництва продукції / напівфабрикатів:
2. Комплектація товарів або одномоментний випуск без урахування залишків у незавершеному виробництві. При виборі даної схеми виробництва залишки матеріалів в цеху можна відстежити після проведення документів випуску.
3. Виробництво з урахуванням залишків незавершеного виробництва і очікуваної продукції, що складається з наступних етапів:
видача у виробництво складу-виконавцю;
прийом випущеної продукції від виконавця, можливо випускати продукцію частинами.
4. Передача в переробку зовнішньому підряднику з урахуванням залишків матеріалів і очікуваної продукції у підрядника;
5. Переміщення виробничого завдання між виконавцями:
переміщення продукції і матеріалів;
переміщення технологічних операцій між співробітниками.
6. Повернення зі складів-виконавців:
припинення випуску продукції, повернення матеріалів і напівфабрикатів;
повернення матеріалів, що залишилися після випуску вироби (Наприклад, нитка видається в швейний цех в цілих бобінах, а на виріб списується частина бобіни; після випуску вироби можливо повернути залишок бобіни на склад матеріалів. В собівартість вироби зарахується тільки частина списаної бобіни).
У рішенні підтримується облік технологічних операцій. У кожному документі випуску продукції / напівфабрикату додана закладка Операції, в якій відображається кількість оброблених виробів, відрядна розцінка, сума за операцію. Кожну операцію може виконувати співробітник або бригада. При виконанні робіт бригадою передбачений коефіцієнт трудової участі для розподілу суми між співробітниками бригади.
Для зручності введення виконавців технологічних операцій передбачені Шаблони виконавців.
Витрати, понесені за технологічними операціями, включаються в собівартість випущеної продукції.